Nu när öppningen av Pilates Complete är så nära glömmer vi ibland bort hur det var för lite mer än ett år sen när vi nästan började tappa tron på att vi skulle förverkliga vår dröm med en egen Pilatesstudio.
När vi kämpat såååå länge, försökt på så många olika vis med så många olika människor involverade på ett eller annat sätt och det hela tiden föll på någonting…. då var det en av våra favoritsidor som hjälpte oss att hålla modet uppe, att inte ge upp utan bara fortsätta drömma och jobba, jobba, jobba!
The Universe fortsätter att inspirera och ge oss energi, här kommer ett citat som vi hoppas kan ge dig det där lilla extra när du känner att du behöver bli peppad… allt kommer till dig!
It’s coming. You’re gonna get it. You’re gonna love it. And then you’re gonna forget there was ever a time when you didn’t have it.
Like clockwork.
Learning to be happy while you wait is worth learning. And to help learn this, just keep yourself busy.
Thoughts become things… choose the good ones! ®
© www.tut.com ®